Çılgın Bücüzler

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Yaşam Becerileri: Kendini Tanıma, Duygularla Başa Çıkma, Stresle Baş Etme, Karar Verme, Problem Çözme, Eleştirel Düşünme, Yaratıcı Düşünme, Kişilerarası Beceriler, Empati, İletişim Becerileridir.

Çocukların üretken ve mutlu bir hayat sürebilmesi için temel yaşam becerilerini kazanabilmesi gereklidir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak “İşlevsel Yaşam Becerileri” başlığı altında hikâye kitapları tasarladık.

Çılgın BÜÇÜZLER yani Büşra, Ünsal, Caner, Ülkü ve Zeliş aynı sınıfta okuyan beş arkadaş. Arkadaşlıkları öğretmenlerinin verdiği bir ödevle grup çalışmasına dönüşüyor. İlginç fikirleri hayata geçirerek çeşitli deneyler yapıyorlar. Bir deneylerinde yerküre maketi yapan BÜCÜZLER diğer bir deneylerin de beyaz renkli çiçeklerden rengârenk çiçekler elde ediyorlar. Deneylerinde roket bile yapıp şehri ayağa kaldıran BÜCÜZLER bir anda kendilerini rakipleri olan Yüsra ve grubu ile amansız bir yarışın içinde buluyorlar. ÇILGIN BÜCÜZLER, mutluluğun paylaştıkça çoğaldığına inanıyorlar. Bunun için maceralarına okurlarını da davet ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*