Keloğlan ve Ozan Kuantum Evreninde

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Bihis: Bilim dallarını tanımaya yardımcı olan hikayeler serisidir. Hikâye kurguları ele alınan bilim dalı çerçevesinde tasarlanır. Yine bu bağlamda hazırlanan “Keloğlan ve Ozan Kuantum Evreninde” okurlarına kuantum fiziğini tanıtırken maceranın sınırlarını zorlayan bir serüven sunuyor. Selim, yeni bir okula başlamıştır.

Öğretmenlerden velilere kadar herkes ondan şikayetçidir. Saçları sıfıra vurdurulunca bütün okul onu, “Keloğlan” diye anmaya başlar. Böyle ananlardan birisi de okul arkadaşı Ozan’dır. Ozan kelimelerin gücüne, Keloğlan ise rakamların gücüne hayrandır. Onları bir bütünün farklı iki yarısı olarak tanımlayabiliriz. Bir de onlardan tamamen farklı Schrödinger'in Kedisi var; zaman zaman kuantum fiziği hakkında kısa bilgiler veriyor, zaman zaman da olaylar hakkında yorumlar yapıyor. Sıra dışı bir kedi, komik de. Kuantum evreninden geri dönüp hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilmek için Ozan’ın kelimeleri ile Keloğlan’ın rakamları ortak çalışmak zorundaydı. Keloğlan ve Ozan, kuantum evrenine nasıl mı geçtiler? Güzel soru, cevabı alabilmek için kitabın sayfalarını çevirmeye başlamak gerek.

Sonraki makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*