Kuyruklu Sherlock

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Kuyruklu Sherlock

Çakıldan da öğrendiğim kadarıyla tasma, pahalı derinin üzerine yine pahalı ve parlak taşlardan yapılmış. Sahibinin bu kadar para ödemesine şaşmamalı. Dediğine göre tasmasını dün kaybetmiş. Dün kaybettiğine göre aradan çok zaman geçmemiş. Bu kadar kısa sürede birinin alıp götüremeyeceğine dayanarak söylüyorum ki eğer hızlı olup Çakıl’ın dün gezdiği yerlere gidip araştırma yaparsak tasmanın yerini rahatlıkla bulabiliriz.

Bu vakitten sonra bir yarışın içindeydik. Ne kadar hızlı olursak o kadar iyi bizim için. Dışarıda türlü türlü canlı var. Hayvandan tut da insana kadar. İçlerinden biri aldıysa yandık. Hiçbiri almasa bile rüzgâr sürükledi diyelim, kim bilir nerelere kadar gider. Düşündükçe aklıma türlü türlü senaryo geliyor.

“Bana Çakıl’ın dün gittiği yerleri say bakalım. Sırayla araştırmaya başlayalım.” “Hemen unuttun mu patron? Bir de zeki olan sendin hi hi.” dedi şapşal Yatıcı.

“Zeki olan benim zaten! Asistanlık işini de ben yaparsam sana ne kalacak? Kimlerle takılıyorum ben ya! Şimdi seninle takılıyorum diye herkes beni de senin gibi sanacak. Adımı kötüye çıkaracaksın.” dedim sinirli sinirli.

“Tamam ya kızma hemen. Dün sabah saatlerinde havuza dolaşmaya gelmiş, öğlen ise parka diğer köpeklerin yanına laflamaya gitmiş, akşam sahibiyle yürüyüşteymiş.”

“Güzel… O zaman ilk durağımız havuz.”

Havuza vardığımızda suyun içinde oynayan ve su içmeye gelen güvercinlerden başka kimse yoktu. Ay şu insan bebekleri var ya çok sinir ediyorlar beni. Islanmayayım diye kenardan geçiyorum fakat yine de beni ıslatmayı beceriyorlar. Mesaj vermek gibi olmasın ama kediler yıkanmaktan hiç hoşlanmaz.

Çünkü su bağışıklık sistemimizi zayıflatıyor. Yoksa pasaklı olduğumuzdan sudan kaçıyor değiliz. Neyse işimize dönelim.

Yatıcı’yla aşağı baktık, yukarıya baktık, sağa baktık, sola baktık hiçbir yerde yok tasma. Geriye bir tek havuzun içi kalmıştı.

“Yatıcı, her yere baktık, ne yazık ki tasmayı hâlâ bulamadık. Senden bir şey isteyeceğim. Ben yapardım ama biliyorsun senin kadar yetenekli değilim...”
“Ben mi yapacağım? Hahayt sonunda bir görevim oldu. Söyle bakalım ne yapmam gerek patron?”
“Havuzun içine bakmayı unutmuşuz, belki tasma oraya düşmüştür. Haydi bakayım atla havuza. Göreyim seni dostum.”
“Sen de hep en tehlikeli işleri bana yaptırıyorsun.

Kuyruklu Sherlock” hakkında 2 yorum

 • Elif Bayburtlu 5 Ocak 2021, 18:36

  Oğlum ve kızıma her gece okuduğum kitaplardan biri. Çizimleri çok güzel. Emeğinize sağlık.

  Cevapla
  1. Ornito Yayın Grubu 6 Ocak 2021, 10:29

   Yorumlarınız bizim için çok değerli, çok teşekkür ederiz Elif Hanım.

   Cevapla

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  *
  *