Mikro Kahramanlar

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Mikro Kahramanlar

Bakterilerle Uğraşmak Poks ve Gep bugün akyuvar merkezinde olmak yerine dışarıda görevlendirilmişlerdi. Zek ise Mito’nun yanındaki stajyer akyuvarlarla ilgilenecekti.

Böbreğe doğru akyuvar aracında ilerliyorlardı. Gep, “Şu bakteriler de bir yorulmuyor. Her gün bir saldırı yapıyorlar.” dedi. Poks, “Bu seferki öyle yoğun değil, akyuvarlar destek almadan halledebilir.” “Ve tabi ki bizim desteğimizle halledeceğiz, biz olmadan hiçbir şey yapamıyorlar.” dedi ve Gep’in her zamanki muzur gülümsemesi yüzüne yerleşti.

Poks, Gep’in bu hareketlerine alışmıştı. Ne kadar ciddi durmayıp arada şakalar yapsa da acil bir durumda neler yapabileceğini görmüştü. Bu yüzden ona saygı duyuyordu. Böbreğe geldiklerinde etrafta bakterileri yakalamış akyuvarlar vardı. Poks ve Gep’in burdaki görevi ise bakterilerin daha fazla yayılıp yayılmadığını kontrol etmek, gerekirse bakterileri sorgulamaktı.

Böbrekte tüm vücutta akan kanın ayrışması ve temizlenmesi sağlanıyordu. Bir bakıma süzgeç gibiydi. Eğer böbrekler iyi çalışmazsa kanın içindeki atık maddeler ayrışıp dışarı atılamazdı. Böbrekten sonra kanın ayrıştırılan kısmı idrar olarak, idrar kesesinde toplanıyordu. Yeterince dolduğunda ise bu sıvı dışarıya atılıyordu.

Bakterilerin bazıları sorgulama için alana alınmışlardı. Poks önden gidip konuşmak istedi. Bakterilerin bulunduğu alanın önünde durup cihazı açtı ve konuşmaya başladı. “Biliyorum başta direneceksiniz. Fakat işkence görerek acı çekmenize gerek yok. Bize liderinizin nerde olduğunu söyleyin ve koloniler oluşturduysanız nerede olduğunu bilmek istiyorum.” dedi.

“Siz bizimle vakit kaybetmeye devam edin salaklar.” dedi bakterilerden biri. “Ne demek istiyorsun? Bilmediğimiz ne var?” dedi Poks, endişelenmişti. Bakterinin her şeyi anlatmaya pek niyeti yoktu. “Neden sana söyleyeyim. Benim de bir kazancım olmalı.” “Beni kandırmadığını nerden bileceğim?” dedi Poks. “Bilemeyeceksin.” dedi ve kahkaha atmaya başladı bakteri.

Sonraki makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*