Şahkulak

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Şahkulak

Yükselmeye başlamış bir anda. Az uçmuş, uz uçmuş. Geceye kalmamak için gündüz gündüz ve dümdüz uçmuş.

Dağları, ovaları aşmış ama gölleri aşmamış. Bir yaban ördeği sürüsünün bulunduğu yere doğru inişe geçmiş.

Şahkulak’ı gören yaban ördekleri arasında bir vaklama sesi duyulmuş ki sormayın! Zavallı hayvanların, her biri bir yere kaçışmış, bir yere uçuşmuş. Dağılıp gitmişler.

Şahkulak, ördekçe:
– Korkmayın, kaçmayın, uçmayın! Ben, dost bir hayvanım! Yavru ördek seslensene şunlara, kaçmasınlar oralara, şuralara, buralara. Biz iyilik yapmaya çalışıyoruz, onlar iyilikten kaçıyorlar. Şimdi olacak iş mi bu, demiş.

Yavru ördek seslenmiş fakat yaban ördeklerinin arasında kendi ailesi yokmuş. Korkuyu üzerlerinden atan yaban ördekleri, tekrar bir araya gelmişler. Ördeklerden biri:
– Arayın, tarayın ve ailesini bulmaya çalışın. Bulamazsanız getirin, biz bakarız. Onu, aç ve açık sokakta bırakacak değiliz ya! Kendi yavrumuz gibi bakarız.

Bu yaban ördeği yavrusunu sakın evde beslemeye çalışmayın. Evde, olmaz; bu yavru kümeste yapamaz, demiş.

Şahkulak, yavru ördeğe dönmüş: – Üzgünüm ördekcik, aileni bulamadık. Vazgeçmek yok, aramaya devam edeceğiz. Üzülme, mutlaka bulacağız aileni. Biraz sabırlı olalım hep birlikte, demiş. Yavru ördeğin ailesini bulamadıkları için Ofof da çok üzülmüş. Derin bir “Off, off!” çekmiş.

Şahkulak:
– Ofof, yanındayım ya işte! Niye beni çağırıyorsun ki? Yoksa gözlerin kör mü oldu, demiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*